ďťż

Jak už je na titulní stránce napsáno, má web sloužit jako malý internetový rozcestník - snažil jsem se "zlehka" nahradit strojnické tabulky digitální verzí. Vhodně jsem vše doplnil informacemi o tabulkách v tištěné podobě. Měl jsem v úmyslu tento celý web systematicky rozvíjet, ale domnívám se, že obsah je zatím dostatečný. Využijte tedy zatím bezplatně spousty odkazů na praktické tabulky, z nichž některé sotva najdete přes vyhledávače.

Veškeré připomínky k tabulkám, prosím, směrujte na moji emailovou adresu uvedenou na konci stránky.

Proč vznikl tento web?

Jako šéf firmy BEN - technická literatura jsem chtěl také pomoci lidem, kteří k nám občas přijdou na prodejnu, drží v ruce strojnické tabulky a škemrají: "Když já potřebuji jen tyhle dvě stránky, přeci kvůli tomu nebudu kupovat celé tabulky za několik set. Nemohli byste mi to okopírovat?". A to bohužel nejde - respektujeme autorská práva daná zákony. To byl jeden z důvodů, proč jsem vytvořil tento jednoduchý rozcestník. Na nejhledanější informace jsem udělal odkazy nejen ku prospěchu našim zákazníkům.

Každý si přijde na své
Kdo hledá jen drobnou věc (např. hustotu železa), najde ji a spokojen mizí pryč.
Kdo potřebuje rozsáhlejší informaci tabulku (např. tabulku závitů), budiž mu ku pomoci odkazy vedoucí na další stránky. Ale to jsou však negarantované informace. Ty přesné jsou uvedeny v knižně zpracovaných tabulkách, které jsou zpracovány podle norem.

Mám na to vzdělání?

Strojařina
Vystudoval jsem SPŠS, tj. Střední průmyslovou školu strojnickou, obor strojírenství. Své čtyřleté vzdělání jsem ukončil maturitou. Poté jsem několik let pracoval v podniku TESLA Strašnice jako technolog pro nástrojárnu, kde jsem načerpal praktické informace.

Design a cit
Cit pro správný výběr informací a návyky počítačového designu jsem získal mnohaletou praxí v nakladatelství.

Optimalizace pro vyhledávače
Více než dva roky jsem samostudoval chování vyhledávačů. Díky tomu dnes umím na první místa v Googlu a Seznamu.cz prakticky dostat co chci.

Je tento web komerční?

Reklama
Přesto, že jsem pracovně velmi vytížen, jsem tento rozcestník sestavil o svém volném čase. A když už jsem zaplatil za doménu, za webový prostor na serveru, grafikovi za pomoc při tvorbě layoutu a ještě tomu věnoval tolik času, udělal jsem z knih, které souvisejí s obsahem webu (strojnické tabulky v tištěné podobě) také odkazy na shop, které BEN - technická literatura provozuje. To abych alespoň trochu umořil energii vydanou do tohoto neziskového projektu. Připadá mi to správné a spravedlivé. Ani se neptám, zda by návštěvník byl ochoten platit za kvalitní obsah (na němž bych strávil cca rok práce), jelikož dopředu znám odpověď.

Sliby
Jak už se výše zmiňuji, jsem velmi vytížený člověk. Přiznávám, zprvu bylo větší nadšení, které postupem času opadávalo, tak jak projekt postupně požíral můj soukromý a také pracovní čas. Teď, když už portál plní funkci, kterou jsem si vytyčil, nemám příliš chuti (zvláště po kritice) něco dál vylepšovat. Rád bych se ještě dostal k tomu, abych vytvořil nějakou elegantní titulní grafiku.

Povzbuďte mě!

Budu rád za každé povzbuzení, že jsem web nedělal zbytečně. Stejně tak přivítám vaše vyjádření, co vám tady chybí.

Statistiky
Občas sleduji statistiky. Těší mě, že se návštěvnost tohoto portálu stále zvyšuje. Podrobné statistiky jsou ke shlédnutí ZDE.

Inzerce
Podpořte tento web cílenou inzercí!

Stále s úsměvem

Citát

Chcete-li získat to, co jste dosud neměli,
budete muset začít dělat věci, které jste dosud nedělali.

(Robert T. Kiyosaki)

Poděkování

Nový grafický design

Novou, propracovanější šablonu webu připravili studenti SSŠVT v rámci své studentské praxe na jaře roku 2010.

Výpočty obrazců a těles - vzorce: obvod, plocha, povrch, objem naprogramovali studenti SPŠE Ječná při své studentské praxi na jaře roku 2010.

Kontakt

Vzhledem ke spamovým robotům musíte emailovou adresu (správně) opsat.

    redakce (zavináč) ben (bodka) cz

Strojnické tabulky (strojnícke tabuľky) bývají často nesprávně označovány jako Strojírenské tabulky, Strojní tabulky nebo jako Strojařské tabulky.